Flash News

Ditari i Opozitës

Kallëzimet për krimet zgjedhore, Noka thirret në SPAK

Kallëzimet për krimet zgjedhore, Noka thirret në SPAK

Deputeti i PD, Flamur Noka ëhstë thirrur sërish në SPAK.

Noka është thirrur në Prokurorinë e Posaçme për kallëzimet lidhur me krimet zgjedhore të 14 majit në cilësinë e personit që ka dijeni.

Pak javë më parë deputeti kallëzoi penalisht kryebashkiaken e Roskovecit, Majlinda Bufi. Sipas Nokës, kallëzimi është bërë për dy vepra penale nga ana e Bufit: “Shpërdorim detyre” dhe “Kanosje apo dhunim ndaj pjesëmarrësve në zgjedhje”.

Të fundit