Flash News

Ditari i Opozitës

Gazetari i shkoi pa maskë, Basha i tërheq vëmendjen: Duhet të kisha dhënë një, meqënse nuk e ke me vete

Gazetari i shkoi pa maskë, Basha i tërheq vëmendjen: Duhet
Në foto: Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga Shkodra

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha nuk e ka cilësuar problem situatën pandemike në pregatitjen për zgjedhjet e 25 prillit.

“Unë besoj që Shkodra është gati të ketë zgjedhje këtë të dielë”, tha Basha referuar qytetit në të cilën ndodhej për vizitë këtë të mërkurë.

Sipas kryedemokratit, në situatën që gjendet vendi gjithë Shqipëria është gati për rotacion politik.

Me tej, Basha ka apeluar mbajtjen e maskës duke theksuar se ky është një detyrim për të gjithë që të mbrojmë njeri-tjetrin.

Madje ai i tërhoqi vëmendjen edhe njërit prej gazetarëve që ishte paraqitur pa maskë në takim.

A ju penalizon kjo situatë politikisht si forca politike për fushatën elektorale që afron dhe sa është gati Shqipëria të ketë zgjedhje në 25 prill?

“Unë besoj që Shkodra është gati të ketë zgjedhje këtë të dielë. Unë besoj se Shqipëria mezi po e pret ndryshimin, megjithatë kjo nuk është tema sot.

Tema sot është që gjithsecili të bëjë detyrën e vetë. Gjithkush duhet të bëjë maksimumin për të mbrojtur veten tonë dhe të afërmit, dhe në fakt duhet të kisha dhënë një maskë meqënse nuk ke maskë me vete. Përveçse në qoftë se je imun...

Megjithatë duhet të mbajmë një maskë për të mbrojtur veten dhe për të mbrojtur të moshuarit. Kjo është një detyrë në çdo rrethanë. Është një detyrë e dyfishtë kur ata që e kanë përgjegjësinë për të ndihmuar njerëzit, qeveria, nuk po e bën këtë”, është shprehur Basha.

Ditari politik

Të fundit