Flash News

Ditari i Opozitës

“Gënjeu dynjanë sikur me demek negociatat u hapën”, Vasili ironizon Ramën: Ç’shkruante para 4 vitesh ‘miu’ i vogël inferior

“Gënjeu dynjanë sikur me demek negociatat u hapën”,

Deputeti i LSI, Petrit Vasili ka ironizuar qëndrimin e kryeministrit Edi Rama, pasi bllokadës së çeljes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Ndërsa i kujton një postim të tij katër vjet më parë, kur shkruante se negociatat për Shqipërinë u hapën, Vasili e ironizon duke e cilësuar atë si “miu i vogël inferior që i skërmitet Evropës!”.

Postimi:

“Miu i vogel inferior i skërmitet Europes!

Ja cfare shkruante ne 26 qershor 2018 ky Edi Rama, qe genjeu dynjane sikur medemek negociatat u hapen.

Ndersa sot pas 4 vjetesh kur negociatat nuk hapen po na thote, qe Europa qenka ne hall dhe se ky punet i paska fjolle me Vuçicin ne krah.

Hajde miu vogel inferior i kapur per bishti hajde”.

“Gënjeu dynjanë sikur me demek negociatat u hapën”,

 

Të fundit