Flash News

Ditari i Opozitës

Gjykata e Lartë rrëzon rekursin e Jamarbër Malltezit

Gjykata e Lartë rrëzon rekursin e Jamarbër Malltezit

Gjykata e Lartë ka rrëzar sërish rekursin e Jamarbër Malltezit të kundërshtuar sekuestrimin e kompjuterëve. 

Kreu i PD-së Sali Berisha Berisha dhe dhëndri i tij Jamarbër Malltezi ndodhen nën masën "arrest shtëpie". Ata akuzohen për përfshirje në dosjen e privatizimit të ish-kompleksit “Partizani".

Si Berisha ashtu edhe Malltezi i kanë kundërshtuar akuzat dhe e kanë cilësuar hetimin si të orkestruar nga kryeministri Edi Rama.

 

Të fundit