Ditari i Opozitës

Humbi garën përballë Berishës, Ibsen Elezi: Ditët e mira nuk vijnë duke ndenjur spektator

Humbi garën përballë Berishës, Ibsen Elezi: Ditët e

Ish-kandidati për kreun e PD, Ibesn Elezi, ka reaguar pas humbjes në garën për kreun e PD-së.

Në një postim në Facebook, Elezi falenderon të gjithë demokratët që e mbështetën dhe votuan, teksa ka një mesazh edhe për kolegët e tij. Elezi iu rikujton se ditët e mira ‘nuk vijnë duke ndenjur në kafe ose si spektator’, ndërsa shton se ata ‘që servilosen nuk u shërbejnë dot vetes e jo më të ardhmes së vendit’.

Kujtojmë se Ibesn Elezi ishte i vetmi që shpalli kandidaturën dhe i shkoi deri në fund garës për kreun e ri të PD, përballë kreun aktual të PD, Sali Berisha i cili rimori drejtimin e partisë pas 9 vitesh.

Postimi i plotë:

Falenderim !

Se pari per ata qe me inkurajuan dhe votuan, shumicen pa i takuar dhe as njohur.

Se dyti per ate pjese te medias, gazetaret dhe opinionistet qe me inkurajuan.

Se treti per stafin tim modest prej 4-personash qe perballoi keto 10 dite fushate te ngarkuar dhe gjithe vezhguesit qe ndoqen procesin e votimit.

Kujtese !

Per ata qe mendojne se do vijne dite me te mira duke ndejur ne kafe apo si spektator para TV, ju them me keqardhje se jo vetem do e kalojne ashtu ne pritje jeten e tyre, por rrezikojne edhe brezin qe vjen.

Ata qe presin te arrijne diçka thjesht se i servilosen dikujt dhe apo ata qe presin se kur do vije dita e marrveshjes per ndarjen e karrikeve, duhet te kuptojne se nuk do i sherbejne dot as vetes dhe jo me te ardhmes se ketij vendi.

Ne themel te ecjes para eshte perballja me te keqen, aq me shume ne politike.

 

 

Të fundit