Flash News

Ditari i Opozitës

Tërmeti dhe rindërtimi/  Basha tregon çfarë do të bënte nëse do ishte në vendin e Edi Ramës

Tërmeti dhe rindërtimi/  Basha tregon çfarë do

Një vit pas tëmetit të fuqishëm të 26 nëntorit, kryedemokrati Lulzim Basha ka folur për procesin e rindërtimit. Kreu i PD-së, tha se çfarë do të bënte nëse do të ishte në vend të kryeministrit Edi Rama. Basha tregoi në "Çim Peka Live" hapat që do të merrte për të menaxhuar situatën dhe procesin e rindërtimit.

"Nuk do qeverisja nga FB, do merrja masa reale. Gjëja e parë që do bëja është që asnjë familjeje të mos rrinte në cadra. Reth 2400 familje janë ende në çadra.

Hapi i dytë do ishte një konferencë me donatorët dhe nisja menjëherë e rindërtimit. Në zonat rurale mjafton tu jepte lekë kesh. Ka afera të tmerrshme, ka grabitje të trojeve nga qeveria me mafien e ndërtimit" u shpreh Basha.

Ditari politik

Të fundit