Flash News

Ditari i Opozitës

Sulmi ndaj Top Channel, Tabaku: E tronditur, mos mbyllni sytë dhe veshët para tragjedisë

Sulmi ndaj Top Channel, Tabaku: E tronditur, mos mbyllni sytë dhe

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku është shprehur e tronditur për sulmin ndaj Top Channel.

Tabaku u ka bërë thirrje organeve ligjzbatuese që luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar ta kthejnë në prioritet kombëtar.

‘Shpreh ngushëllimet e mia për familjen e të ndjerit Kola që u vra nga një sulm kriminal mëngjesin e sotëm drejtuar medias së Top Channel. E tronditur nga sulmi ndaj medias dhe shpreh mbështetjen time në këto momente të rënda ndaj Top Channel.

Organet ligjzbatuese kanë për detyrë parësore që të zbardhin ngjarjen ndërsa këmbëngul që lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar duhet të jetë prioritet kombëtar dhe çështje e sigurisë tonë kombëtare.

Nuk mund të mbyllim sytë dhe veshët përballë kësaj tragjedie dhe rrezikut që na kanoset…’- shkruan Tabaku

Të fundit