Flash News

Ditari i Opozitës

Ironia e Palokës: Sa herë plas super skandal, Rama bën ndonjë zbulim të madh

Ironia e Palokës: Sa herë plas super skandal, Rama bën

Kryetari i Këshillit Kombëtar i PD-së, Edi Paloka ironizon kryeministrin Edi Rama, i cili foli sot për “zbulimin” që lidhet me burime nafte dhe gazi në vend.

Paloka e konsideron këtë tentativë për të shuar skandalin e inceneratorëve, që ka përfshirë debatin publik.

Sipas tij, Shqipëria ka 100 vjet që shfrytëzon burimet e saj të naftës, ndërsa shton se paratë po shkojnë në xhepat e “hajdutëve”.

“Sa here i plas ndonje superskandal, Rama ben ndonje zbulim te madh ne krahun tjeter ose shfaq ne 3D per publikun ndonje projekt fantastiko-shkencor…

Sa per dijeni Shqiperia ka 100 vjet qe shfrytezon burimet e saj te naftes, perfshi dhe keto 10 vite qe qeveris Rama, por parate kane perfunduar ne xhepat e hajduteve…”, shkruan Paloka.

Ironia e Palokës: Sa herë plas super skandal, Rama bën

Të fundit