Flash News

Ditari i Opozitës

Ish-deputeti publikon e-mailin: Pezullohet shërbimi mjekësor për 75 mijë banorë në Kurbin, askush nuk merr masa

Ish-deputeti publikon e-mailin: Pezullohet shërbimi mjekësor për

Qytetarët e Kurbinit mbeten pa shërbim mjekësor të specializuar sepse godina spitalore ku ato ofrohen do shembet.

Ky është shqetësimi që ngre ish deputeti i PD, Bardh Spahia, teksa publikon e-mailin ku njoftohet pezullimi i shërbimit mjekësor për 75 mijë banorë të kësaj zone.

Sipas ish deputetit, ky është modeli i qeverisë Rama që sipas tij të vetmin plan dhe vizion që ka, janë tenderat dhe koncesionet korruptive.

Ish-deputeti publikon e-mailin: Pezullohet shërbimi mjekësor për

Reagimi:

Qytetarët e Kurbinit mbeten pa shërbim mjekësor të specializuar sepse godina spitalore ku ato ofrohen do shembet!!!

Pra secili nga 75 mijë banorët e Kurbinit, që do ketë probleme shëndetësore nuk do ketë mundësi të trajtohet sepse askush nuk ka marrë masa, që shërbimi të ofrohej diku tjetër para prishjes së godinës!!! Ja ku e ka katandisur shërbimin shëndetësor Edi Rama!

Ky është modeli permanent i menaxhimi të sistemit shëndetësor nga kjo qeveri me “duke parë e duke bërë”, pa pikë vëmendjeje se cfarë ndodh me shëndetin e qytetarëve.

Eshtë një shembull i fundit krejt flagrant se sa pa vizion, pa strategji, pa plan e pa parashikim menaxhohet sistemi shëndetësor në vend, duke rrezikuar e jo garantuar shëndetin e qyetarëve!

Të vetmin plan dhe vizion që ka Edi Rama dhe shpura e tij janë koncesionet korruptive dhe tenderat e errët! Ato i piketojnë e realizojnë shumë mirë, ndërsa qytetarët i lenë në mëshirë të fatit!

Shqipëria meriton më shumë – qytetarët shqiptarë meritojnë më shumë. Është koha për ndryshim dhe shpresë të re, për një qeveri që mendon dhe u shërben qytetarëve, që nuk ua bën taksat koncesione e tendera korruptivë, por ua kthen në shërbime që u lehtësojnë të përditshmen.

Ditari politik

Të fundit