Flash News

Ditari i Opozitës

Ish-kandidati për deputet në protestë kundër Bashës: E shoqërojnë njerëz të paguar, fitojmë më 6 mars

Ish-kandidati për deputet në protestë kundër Bashës: E

Mes demokratëve që protesuan kundër vizitës së Lulzim Bashës në Durrës ishte edhe ish-kandidati për deputet Erzen Laçi.

Ky i fundit i bëri thirrje kryedemokratit që të pranpjë vullnetin e demokratëve të vërtetë, duke pretenduar se ata që mbështesin Bashën janë njerëz të paguar dhe vijnë nga qytete të ndryshme.

Ai shprehu bindjen se në zgjedhjet e 6 marsit në Durrës do të fitojë Ardian Muka, kandidati i Komisionit të Rithemelimit kundrejt Luan Hotit të Bashës dhe Emirjana Sakos së Ramës.

“Jemi kundër Bashës, iu bëj thirrje, unë kam mbrapa 100 veta të fisit tim që kemi votuar pro PD, Basha t’i thirrë mirë trurit dhe nja 3-4 që e mbështesin, ne i bëjmë thirrje që të pranojë votën e lirë, ne jemi 200 veta këtu, jo 5 veta. Jemi struktura e degës së PD në Durrës, sot ato që ishin përballë nesh, ne si struktura as 5% nuk i njohim, as qytetarë durrsakë, kanë ardhur nga qytete të tjera, nga Kamza, nga Tirana, të organizuar me autobus dhe nuk përfaqësojnë qytetin e Durrësit, janë njerëz që paguhen, ne do jemi fitues në 6 mars me kandidatin tonë, do të sjellim ndryshimin, tani po kuptojmë kush janë tradhtarët ndër vite me ne, nëse humbim pasojat i ka Lulzim Brava”, tha Laçi.

 

Të fundit