Flash News

Ditari i Opozitës

“Ishte problematik”, Berisha: Basha shuante protestat sa i binte celulari

“Ishte problematik”, Berisha: Basha shuante protestat sa i binte

Ish kryeministri Sali Berisha lëshoi të tjera akuza ndaj ish kreut të PD, Lulzim Basha.

Nga Elbasani ku hapi fushatën për kreun e PD, Berisha tha se Basha ishte problematik si drejtues i PD, pasi me një të rënë të celularit i anulonte protestat e qytetarëve.

“Për protestat ishte problematik, bënte sot një protestë, i binte telefoni, të nesërmen i shuante, i them, tani provat i kemi, 900 mijë patronazhistë, ky është sistem, që kur u hoq sistemi skllavopronar, ata e vendosën që t'i manipulonin skllevërit përsëri dhe e kanë përdorur edhe diktaturat komuniste.”-deklaroi Berisha.

Të fundit