Flash News

Ditari i Opozitës

“Jo vetëm McGonigal”, Berisha: Skandal i përmasave botërore, Rama kishte korruptuar edhe të tjerë

“Jo vetëm McGonigal”, Berisha: Skandal i përmasave

Kreu i PD Sali Berisha është ndalur sërish te skandali ‘McGonigal’, të cilin e ka cilësuar me përmasa botërore.

Duke folur në një takim me të rinjtë e FRPD, Berisha tha se McGonigal nuk ishte një bajloz i zi solitar, por sipas tij Edi Rama kishte korruptuar edhe të tjerë.

“Edi Rama, që shëtit nëpër botë duke e ekspozuar zhgarravina, të cilat dy kritikë i cilësuan zhgarravina të një aduti të droguar, arriti të korruptojë kryezbuluesin e SHBA, të FBI, ta kontraktojë atë si vrasës me pagesë ndaj PD-së dhe opozitës shqiptare.

Ky skandal ka marrë përmasa botërore, por në ato kushte, kur vërtet po bëheshin përpjekje për të asgjësuar PD-në si forcë të të vërtetë politike opozitare, ishin të rinjtë, forumi rinor, i pari që mbështeti nismën me të cilën unë kundërshtova vendosmërisht atë përpjekje shkatërrimtare për opozitën shqiptare.

Ishte forumi rinor, drejtuesit e saj, ata të cilët kaluan me vendosmëri në mbështetje dhe ndërmorën procesin e rithemelimit të PD-së.

McGonigal nuk ishte një bajloz i zi solitar. Edi Rama kishte korruptuar edhe të tjera”, deklaroi Berisha.

Të fundit