Flash News

Ditari i Opozitës

“Ka konfiskuar vulën e PD”, Salianji për Alibeajn: Kur nuk i ka 61 kandidatë, si do ta luftojë regjimin

“Ka konfiskuar vulën e PD”, Salianji për Alibeajn: Kur nuk

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka reaguar ashpër ndaj Enkelejd Alibeajt, i cil vendosi të garoj ënnë siglën e Partisë Demokratike, por jo në të gjitha bashkitë e vendit.

Në vorbullën e tërheqjeve që po ndodhin nga kandidatët e Alibeajt, Salianji ka thënë për Top News se kur nuk i kishte 61 kandidatë, atëhere si pretendon ta luftojë regjimin Rama. Deputeti tha se Alibeaj ka privatizuar sigëln dhe vulën e PD-së dhe nuk i intereson asnjë rezultat.

Salianji tha se në fund të zgjedhjeve, Alibeaj do të japë vetëm një justifikim për rezultatin e dobët.

“Ka vetëm një opozitë dhe një tjetër që ka sigël dhe vulë ndërkohë që nuk ka 61 kandidatë për të kandiduar. Nëse çdo parti hyn dhe garon, vota për kandidatin është vota për partinë. Kur nuk ka mundësi që të nxjerrë 61 kandidatë si do ta luftosh regjimin si do të shkatërrosh Berishën. Nuk kanë kandidat dhe lënë në baltë të gjithë njerëzit që i kanë ndjekur. Duke bërë një tradhti tjetër ndaj elektoratit që të themi se duan Berishën. E vetmja arsye pse mbahet vula është se janë paratë që vijnë nga buxheti i shtetit. këto e kanë pronësuar një parti të vogël, nuk u intereson as rezultat asgjë.

E vetmja gjë që do të japin është justifikimi që do të japin për rezultatin e dobët. Jemi në një situatë kur gjykata u ka dhënë vulën, Rama u ka dhënë mbështetjen dhe duan edhe elektoratin e Berishës. Më vjen keq që është konfiskuar sigla e PD-së. I kanë vënë qepenin asaj partie që morën peng. Nëse je kundër Berishës duhet të marrësh pjesë në zgjedhje dhe të tregosh se ke elektorat. E kanë hequr betejën dhe e kanë njohur zyrtarisht Berishën si udhëheqës. Ku do të shkojë dikush që mendon ndryshe”, tha Salianji.

Të fundit