Flash News

Ditari i Opozitës

“Ka plasur një kakofoni”, Gjekmarkaj jep emrat që do të propozonte për President

“Ka plasur një kakofoni”, Gjekmarkaj jep emrat që do

Deputet demokrat Agron Gjekmarkaj ka dhënë disa nga emrat e kandidatëve të cilët do të kishte propozuar për President.

I ftuar në studion e “Top Story”, Gjekmarkaj tha se në ‘shijet e tij personale’ si kandidatë potencialë do të ishin avokat Spartak Ngjela, ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, ish-deputeti i PD Mark Marku apo Majlinda Bregu. Gjekmarkaj vlerësoi si kandidat për President edhe akademikun e njohur, Artan Fuga.

“E kam të vështirë ta kuptoj nëse jemi apo jo në proces. Është ajo që po ndodh brenda opozitës, problemet e saj të brendshme, do ishte më e lehtë të kishim një kandidatura, Serioziteti me të cilin pala përballë është futur në histori, hezitoj ta quaj proces. Ne nuk na ka dhënë asgjë PS, na e ka dhënë kushtetuta. Qeveria po të kishte vullnetin, ja jepte opozitës presidentin. Qeveria nuk e ka thënë këtë, ka thënë sill ca emra.

Nga ana jonë ka plasur një kakofoni, nxjerrin komshiun, shokun burrin e tezes, hallën. Ka emra të lartë, por ka të tjerë. Për shijet e mia do propozoja Aurel Plasarin, Spartak Ngjelën, Fatos Lubojnën, Mark Markun, Jozefina Topallin, Artan Fugën, Majlinda Bregu etj.

Nëse rrimë brenda qokave, biem në lojën e të bërit komedi. Në rastin se supozojmë që kryeministri bëhet klemend dhe ja lë opozitës, kjo duhet të marrë përgjegjësi dhe të dalë serioze. Duhet të ishte mbledhur, të kishte dhënë një emër serioz, maxhoranca le ta refuzonte pastaj. Mbingarkesa e madhe që ka në pushtet, për faj të opozitës. Duhet të ishte rast i mirë bashkëpunimi, dyshoj që do të ndodhë kjo”, tha Gjekmarkaj.

Të fundit