Flash News

Ditari i Opozitës

“Karriera e Ramës me kullat në Tiranë”, Blushi: Një ndërtues i ka vendosur pistoletën tek gjuri pas prishjes së pazareve

“Karriera e Ramës me kullat në Tiranë”, Blushi:

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë Tedi Blushi ka renditur sipas tij 5 fakte që duhen mbajtur mend për karrierën e Ramës me kullat në Tiranë.

Blushi shkruan se Rama e filloi karrierën në krye të Bashkisë së Tiranës me lejet e ndërtimit sipas parimit “një pallat, një votë” dhe se u pagëzua me nofkën “Mister 20%” pikërisht për shkak të shkak të shumës që fitonte për çdo leje ndërtimi.

POSTIMI I PLOTË

PESË FAKTE QË DUHEN MBAJTUR MEND PËR KARRIERËN E EDI RAMËS ME KULLAT NË TIRANË.
Edi Rama e filloi karrierën në krye të Bashkisë së Tiranës me lejet e ndërtimit sipas parimit “një pallat, një votë”.
Edi Rama u pagëzua me nofkën “Mister 20%” pikërisht për shkak të shkak të shumës që fitonte për çdo leje ndërtimi.
Dihet botërisht se një ndërtues i ka vendosur pistoletën tek gjuri Edi Ramës për shkak të prishjes së pazareve për lejet e ndërtimit në Tiranë.
Në vitin 2014, OSBE e akuzoi Edi Ramën se ka një pasuri të paligjshme 200 milionë euro të krijuar kryesisht nga lejet e ndërtimit në Tiranë.
Përgjimet e Anfimafias Italiane nxorën zbuluar Edi Ramën dhe Larvën e tij në krye të Bashkisë së Tiranës, si autorët e betonizimit të kryeqytetit, duke e shndërruar në lavatriçen e pastrimit të parave nëpërmjet kullave, që qelben era mafie.
Edi Rama nuk është “faturino” që të përfitojë qindarka nga ndërtimet me dhe pa leje në Tiranë.
Ai është investitori dhe përfituesi kryesor!

Të fundit