Flash News

Ditari i Opozitës

Kaso: Basha i ka vlerësuar aleatët në bazë të peshës elektorale që gjithsecili që ka

Kaso: Basha i ka vlerësuar aleatët në bazë të

I ftuar në PolitikOn nga Alfred Lela në RTV Ora, sekretari për zgjedhjet në PD, Ivi Kaso u shpreh se kreu i opozitës ka vlerësuar sipas peshës elektorale aleatët e tij në koalicion.

Kaso: Është dakordësuar në takimet e vazhdueshme të kryetarit Basha dhe aleatëve që vlera e secilit, sidomos nga partitë e tjera, do të vlerësohet në bazë të peshës elektorale që gjithsecili që ka.

Kjo edhe për kushtet që janë vënë nga ndryshimet kushtetuese dhe rëndësia që kanë këto zgjedhje, jo vetëm për rrotacionin politik, por për ndryshimin në vend.

               

Të fundit