Flash News

Ditari i Opozitës

Këlliçi nga Kukësi: Durim deri me 25 prill, trau do të hiqet

Këlliçi nga Kukësi: Durim deri me 25 prill, trau do të

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi k zhvilluar një takim me të rinjtë e Kukësit.

Këlliçi përmes një postimi në Facebook në faqen e tij zyrtare shkruan se Kukësi është porta strategjike ku shqiptarët e Shqipërisë dhe Kosovës takohen, komunikojnë e shkëmbejnë të mira me njëri-tjetrin. 

Ai thekson se është padrejtësi shumë e  madhe që kuksianet paguajnë për të hyrë e dalë në vendin e tyre.

Postimi i plotë:

E pranoj se kam debulesë për Kukësin. I vetmi qytet i Shqipërisë kandidat për çmimin Nobel për Paqe. Mikpritje dhe bujari e jashtëzakonshme.

Shumë faleminderit për pritjen të rinjve të FRPD Kukës dhe kryetarit të ri Indrit Cengu!

Kukësi është porta strategjike ku shqiptarët e Shqipërisë dhe Kosovës takohen, komunikojnë e shkëmbejnë të mira me njëri-tjetrin. Sot kuksianët paguajnë për të hyrë e dalë në vendin e tyre. Një padrejtësi e madhe që do mbarojë më 25 Prill!

PD dhe kryetari Basha janë zotuar publikisht se në ditën 1 të punës, Qeveria Basha do të heqë traun që po rrjep shqiptarët e Shqipërisë dhe Kosovës. Durim deri më 25 Prill. Trau do të hiqet!

 

Të fundit