Flash News

Ditari i Opozitës

Këlliçi premtim të rinjve: 30% e administratës së Bashkisë Tiranë do të përbëhet nga ju

Këlliçi premtim të rinjve: 30% e administratës së

Kandidati për kryetar bashkie në kryeqytet i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi i ka kthyer përgjigje të rinjve në Instagram të cilët pyesin se cili është programi i tij për ta. Pyetjes së bërë , Këlliçi i është përgjigjur se në 15 maj, të paktën 30% e administratës së Bashkisë Tiranë do të përbëhet nga të rinj.

“Fare e thjeshtë. E keni parë ditën e djeshme në postimet e mia në TikTok ku shoqërohesha nga të rinjtë dhe i gjithë stafi im ai që ka qënë dje në TikTok ajo pamje me të rinj, ashtu do jetë edhe nesër në Bashkinë e Tiranës, pasi unë jam vetë një djal i ri vetëm 36 vjeç dhe sigurisht çdo ditë e prek edhe unë plagën e madhe të shpopullimit të Tiranës."

"Një nga premtimet e mia që do të mbahet dhe bëhet realitet në 15 maj do të jetë që të paktën 30% e administratës së Bashkisë Tiranë do të përbëhet nga të rinj, do të jetë nga ju për të krijuar mundësinë që ne të rrimë dhe të jetojmë në Tiranë, me paga që na e mundësojnë jetesën këtu dhe të mos shkojmë nëpër azile dhe të mos emigrojmë rrugëve të Europës”, i është përgjigjur Këlliçi të riut."

Kujtojmë që kandidati demokrat do të përballet në këto zgjedhje me kryetarin aktual të Bashkisë, Erion Veliajn.

Të fundit