Flash News

Ditari i Opozitës

" Jo me 'vulën', "Këlliçi: Të gjendet gjuha e bashkimit që të mundim Ramën në 2025

" Jo me 'vulën', "Këlliçi: Të gjendet

Belind Këlliçi, ish-kandidati i opozitës për bashkinë e Tiranës thotë se PD-së i duhet një analizë e thellë lidhur me zgjedhjet e 14 Majit, duke pasur si synim fitoren e zgjedhjeve të përgjithshme në 2025-ën.

Ne duhet të shohim edhe brenda vetes, patjetër, duke nisur nga unë i pari, - tha Këlliçi në Syri tv.

Çfarë duhet të bëja unë më shumë, çfarë mund të kisha bërë më mirë, çfarë mund të kisha ndrequr gjatë kësaj fushate, çfarë mesazhi duhet të kisha dhënë më shumë?! A duhet të kisha harxhuar edhe më shumë kohë në terren?! Patjetër, ka njëmijë gjëra që mund t’i kisha bërë më mirë, po padiskutim edhe ekipi i Partisë Demokratike duhet të shohë nga vetja. Ne të gjithë duhet të ulemi për të bërë një analizë të vërtetë me veten tonë.

Ore, a kemi ne qëllim që në 2025 të bëhemi deputetë e të rrimë në opozitë dhe të mbajmë monopolin e opozitës apo ne kemi qëllim që të mundim Edi Ramën e të fitojmë?!

Në kuadër të kësaj të dytës, ne duhet të bëjmë gjithçka, gjithçka, duhet tejkaluar çdo ambicje personale e ego për të bërë të mundur që ne, në 2025-ën... A ka mundësi, zgjedhje të parakohshme?! Duhet gjetur gjuha, duhet gjetur gjuha për t’u bashkuar. Nuk po them me “vulën” - por po them me çdo demokrat që nuk e gjen veten plotësisht te projekti ynë për momentin”, tha Këlliçi.

 

Të fundit