Flash News

Ditari i Opozitës

“Kemi skemë identike”, Berisha: Afera e inceneratorëve dhe e portit të Durrësit shkelin çdo ligj

“Kemi skemë identike”, Berisha: Afera e inceneratorëve dhe

Kreu i PD, Sali Berisha deklaron nga foltorja e Kuvendit se projekti i Portit të Durrësit është një aferë e ngjashme me atë të inceneratorëve.

Sipas Berishës, të dyja rastet zhvillohen me financime nga offshore.

Berisha: Të dyja shkelin çdo ligj, çdo procedurë, çdo kushtetutë, çdo akt ndërkombëtar të Shqipërisë dhe shqiptarëve. Të dyja zhvillohen pa garë dhe me sipërmarrës të paracaktuar.

Të dyja zhvillohen me financime nga offshore, nga shpellat e offshore. Ai i shihni ju këto ngjashmëri. Njëlloj si me djegësit në të cilët dalin Gugalet, Mërtirët etj., vetëm si maskë e Edi Ramës, Arben Ahmetaj, Engjëll Agaçit dhe Erion Veliajt.

Edhe këtu kemi skemë identike. Edhe këtu kemi, 4 herë ndryshon emrin sipërmarrja që do të votoni ju.

Çfarë është kjo, janë maska që Edi Rama vendos për të fshehur vjedhjen e tmerrshme që bën. Porti i Durrësit është një akt armiqësor ndaj shqiptarëve, sepse u zhduk portin më të leverdishëm të kohërave që kanë pasur. U zhduk portën më jetike të hyrjes dhe daljes së mallrave nga bota dhe për botën.

U zhduk dhe rrit defakto çmimin e mallrave që do të blejnë, për shkak të transportit, sepse transporti tani do të bëhet nga Selaniku, Tivari, por jo më nga portet shqiptare.

Të fundit