Flash News

Ditari i Opozitës

Konfiskimi i “Prestige Resort”, Hysaj: Hakmarrja mafioze e Ramës s’ka të sosur, akt vandal

Konfiskimi i “Prestige Resort”, Hysaj: Hakmarrja mafioze e

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Jola Hysaj, ka reaguar pasi policia dhe zyrtarë të qeverisë, zbarkuan sot në “Prestige Resort” për të konfiskuar një pjesë të godinës.

Hysaj shkruan në Facebook, se teksa vendi përballet me fluksin e lartë të të rinjve shqiptarë që po largohen çdo ditë drejt emigrimit, pasiguria shtohet akoma më shumë kur qeveria në një ditë të shenjtë si Sulltan Nevruzi, ndërmerr nisëmn për konfiskimin e godinës së një biznesi.

Hysaj thotë se hakmarrja mafioze e Ramës nuk ka të sosur dhe arrin deri në një akt të tillë vandal për të dhunuar biznesin dhe fjalën e lirë të medias.

Postimi i Hysajt:

Çdo ditë tema kryesore është pse ikin shqiptarët, çdo ditë dëgjojmë në lajme vrasje makabre duke na shtuar pasigurinë dhe terrorin.

Sot është Dita e Sulltan Novruzit,ditë ku hareja dhe mirësia na shoqëron drejt pranverës, çdo ditë e më shumë paaftësia e shtetit në ruajtjen e sigurisë bëhet më evidente.

Por do ti,që sa herë ka ditë pushimi frymëzohet shteti për të punuar??

Dëshira për t'i mbyllur gojën shqiptarëve, opozitës e medias bëhet gjithmonë e më e fortë .

Ajo ç'ka po ndodh me Prestige Resort, sërisht është një akt vandal e një tentativë e vazhdueshme për të dhunuar biznesin dhe fjalën e lirë .

Hakmarrja mafioze e kryeministrit nuk paska të sosur, vetëm një I sëmurë patologjik, një diktator arrin deri në këtë pikë.

Tejkalim dhe dhunim I çdo të drejtë të njeriut, neser mund t'i ndodh secilit prej nesh ajo çfarë po ndodh me një nga bizneset dhe mediat më të mëdha në vend.

Të fundit