Flash News

Ditari i Opozitës

Konfiskimi i ‘Prestige Resort’/ Paloka: S’ka më shtet, por bandë! Rama sfidë të hapur raportit të DASH

Konfiskimi i ‘Prestige Resort’/ Paloka: S’ka më shtet,

Deputeti demokrat, Edi Paloka ka reaguar sërish për raportin e DASH, teksa e ka cilësuar si një kambanë alarmi për gjithë shqiptarët ndërhyrjen e paligjshme në Prestige Resort, ku u konfiskuan dy godina të këtij kompleksi.

Në një lidhje skype për Neës24, Paloka tha se shteti është kthyer në një bandë kriminale.

“Nga ky personazh (Rama) nuk mund të presësh më asgjë. S’ka më shtet, por bandë. Të gjitha institucionet janë pjesë e kësaj bande që marrin urdhra nga një bandit që është i sëmur psikik. Jemi një popull që qeverisemi nga një bandë. Për fat të keq, janë gjithë këto vite të mbushura me histori të tilla. Rama përveç se është pervers, shpirtzi dhe s’do ta dijë për askënd, ky është rast për hakmarrje për arsye politike. E bëri të qartë dhe DASH. Pushteti i Ramës përdoret për t’i bërë presion një media.

Di raste kur viktima të këtij të sëmuri kanë qenë dhe socialistë. Ky nuk është vetëm rrezik për kundërshtarët, për qytetarët, por edhe për vetë socialistët. Fakti që kanë përfunduar në burg disa ministra apo të zgjedhur si kryetar të bashkive të PS, i prishin punë pushtetit të tij. Kjo është kambanë alarmi për të gjithë. Nëse i shkohet mbrapa atij. Rama kërkon që të japë përshtypjen që; nuk pyes për raportin e DASH. Është hapur sfidë kundër raportit të DASH.”, tha Paloka.

Për Palokën, është e qartë se përse ambasadorja e SHBA-ve, Juri Kim “ka qepur gojën”, kjo pasi ajo nuk përfaqëson SHBA-të por interesat personale në raport me qeverinë e Ramës.

““O Yuri…o zonja ambasadore, përfaqësuese e DASH në Shqipëri, a ke ndonjë fjalë për të thënë?”, pyet Paloka, duke nënvizuar se “Rama me vullnet të plotë po sfidon ata”, të cilët ambasadorja pretendon Ti që edhe kur kollitej opozita, lëshoje rrufe ndaj saj, a ke ndonjë fjalë për Ramën sot? Po për raportin e DASH a ke ndonjë fjalë? Sigurisht që jo se ti këtu nuk përfaqëson SHBA, siç të pëlqen të thuash, ti përfaqëson ‘McGonigalët’ dhe detyrimet i ke ndaj tyre e ndaj korruptuesit të tyre. Misioni yt këtu është shkatërrimi i opozitës që të mbijetojë Rama edhe pse është i zhytur kokë e këmbë në korrupsion kundër interesave të vendit që ti përfaqëson”, shprehet deputeti i PD.

Të fundit