Flash News

Ditari i Opozitës

Kryemadhi i përgjigjet Metës me dosje në duar: Protagonizmi bosh i shërben Ramës

Kryemadhi i përgjigjet Metës me dosje në duar: Protagonizmi bosh

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi është shfaqur me dosje në dorë në një foto të postuar në Facebook, duke iu kundërpërgjigjur deklaratave të Ilir Metës.

Bashkangjitur Kryemadhi shkruan se shfokusimi nga inceneratorët i shërben vetëm Edi Ramës, Erion Veliajt dhe bandës së tyre.

Kryemadhi thekson se shqiptarët presin nga opozita denoncime me fakte dhe prova kundër bandës së qeverisë.

“Shfokusimi nga inceneratorët që unë kam kallëzuar me përgjegjësinë e firmës time dhe protagonizmi bosh janë sot shërbimi më i mirë që mund ti bësh Edi Ramës, Erion Veliaj & Bandës së tyre.

Denoncimi me fakte, prova dhe firmë konkrete kundër bandës në qeveri dhe bashki; këto janë tema kryesore që mendoj se duhet të udhëheqin aksionin opozitar.

Gjithashtu, unë besoj se shqiptarët presin nga Opozita ide, vizion dhe propozime konkrete, që ngjallin shpresë dhe besim për popullin shqiptar. Se si do të rrisim mirëqenien dhe sigurinë e tyre.

Filmat e vjetër me të njejtin përfundim janë pa interes për shumicën e shqiptarëve”, shkruan Kryemadhi.

Të fundit