Flash News

Ditari i Opozitës

Kryemadhi nga Vora: Të rinjtë ikin në shtëpia bari, paguajnë 20 mijë paund për t'u larguar

Kryemadhi nga Vora: Të rinjtë ikin në shtëpia bari,

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ndodhet mëngjesin e sotëm në Vorë, ku edhe ka zhvilluar një takim me disa të rinj dhe banorë të zonës.

Gjatë bashkëbisedimit, një nga shqetësimet që përmendi Kryemadhi ishte dhe largimi i të rinjve nga vendi, që sipas saj përfundojnë në burg pasi merren me shtëpia bari.

 ‘Të rinjtë ikin në shtëpia bari sot dhe përfundojnë brenda, paguajnë 20 mijë paund për t'u larguar dhe pastaj… Ka rënë konsumi i ushqimit pasi familjarët nuk kanë mundësi të paguajnë. Në momentin që çdo gjë është vetëm në rritje, normal që biznesi do falimentojë. Këtu ke biznese oligarkësh që kanë marrë para. Nuk ka asgjë më të turpshme se drejtori ekzekutiv i bankës në Fier që mori para nga paga e luftës", u shpreh Kryemadhi.

Ditari politik

Të fundit