Flash News

Ditari i Opozitës

Kulla: Koha do vërtetojë se furtuna diplomatike ndaj Berishës është e padrejtë

Kulla: Koha do vërtetojë se furtuna diplomatike ndaj Berishës

Studiuesi, Ndriçim Kulla ishte pjesë e protestës kundër arrestimit politik të liderit të opozitës, Sali Berisha.

Në fjalën e mbajtur ai tha se kjo që po ndodh ndaj liderit të PD është një padrejtësi që koha do ta vërtetojë.

"Ajo që më bën përshtypje është se po shikoj një apati të jashtëzakonshme. Këtu kjo rrugë duhet të glonte nga njerëzit pasi nuk është fjala për Berishën pasi e ka vendon në histori.

Kjo fortunë diplomatike që është vërsulur ndaj PD e frymëzuar nga armiku i njerëzimit siç thotë dhe Musk për Xhorxh Sorosi. Blinken së bashku me enturazhin politik të tij në lidhje me Berishën koha do ti japë të drejtë liderit të opozitës.

Shtypi na ka bërë bllokadë në të gjitha drejtimet pasi janë paratë e inceneratorëve që nuk i lejojnë të na pasqyrojnë, janë miliona euro të vjedhur që shkojnë në xhepat e tyre."

Të fundit