Flash News

Ditari i Opozitës

Berisha: Kryeskapisti liron Sajen dhe prangos Joanën në vend të Ogertës

Berisha: Kryeskapisti liron Sajen dhe prangos Joanën në vend të

Kreu i PD Sali Berisha ka reaguar pas arrestimit të Sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro.

Në një postim në Facebook, Berisha shkruan me ironi se reforma në drejtësi arreston sekretaren e ministres së Shëndetësisë, por në të njëjtën ditë liron parakohe ish ministrin e brendshëm, Saimir Tahiri.

“Kryeskapisti liron Sajen pas ultimatumit, prangos Joanën në vend të Ogertës! Kësaj i thonë reformë e suksesshme apo Soros Reformë”, shkruan Berisha.

Të fundit