Flash News

Ditari i Opozitës

Listat për deputetë/ Basha dhe tre aleatë pritet të garojnë në Tiranë, drejtuesit e qarqeve në lista të sigurta

Listat për deputetë/ Basha dhe tre aleatë pritet të
Selia e Partisë Demokratike

Sot partitë politike duhet të dorëzojnë listat me kandidatët për deputetë në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit.

Sipas "News 24", kryedemokrati Lulzim Basha pritet të kandidojë në Tiranë, ndërsa drejtuesit politikë të qarqeve do të jenë në lista të sigurta, si Gazment Bardhi është në Elbasan, Paloka në Durrës, Tritan Shehu në Gjirokastër, Xhelal Mziu në Dibër, etj.

Gjithashtu bën me dije se ish-kryeministri Sali Berisha do të të ketë një vend në qarkun e Tiranës, ashtu si dhe tre aleatë të Bashës, Dashamir Shehit, Fatmir Mediut dhe Shpëtim Idrizit

Pritet që PD të mbledhë Kryesinë, ku Basha do propozojë listën e tij përfundimtare. Pastaj, Kryesia e PD do të miratojë ose jo listën e Bashës.

Të fundit