Flash News

Ditari i Opozitës

Luan Baçi: Punonjësit e inceneratorit të Fierit kanë 6 muaj pa marrë pagat

Luan Baçi: Punonjësit e inceneratorit të Fierit kanë 6

Deputeti demokrat, Luan Baçi e ka cilësuar inceneratorin e Fierit si aferën më të madhe korruptive të qeverisë Rama dhe bashkisë së qytetit.

Në një postim në Facebook, deputeti denoncon se punonjësit kanë 6 muaj pa marrë pagat.

Sipas tij, ata mashtrohen dhe gënjehen nga kryetari i baskisë dhe nga administratori i vendosur pas vënies ne sekuestro të inceneratorit nga prokurori i famshmi Farudin Arapi.

Postimi i plotë:

Inceneratori i Fierit, eshte afera me e madhe korruptive e Kryeministrit dhe e Subashit qe do qeverris bashkine e Fierit per here te tret!

Sot ne keto momente punonjesit e inceneratorit, kane bllokuar mjetet qe depozitojne mbetjet urbane prane inceneratorit, jo per djegie, se nuk behet fjale per kete, por per ti kapsuluar ne gropa te hapura rreth inceneratorit!

Punonjesit kane 6 muaj pa marr pagat, mashtrohen dhe genjehen nga kryetari i bashkise Subashi i Rames dhe nga administratori i vendosur pas venies ne sekuestro te inceneratorit nga prokuroria i famshmi Farudin Arapi, qe administroi firmat piramidale te vitit 97 dhe qe nuk u ktheu asnje qindarke qytetareve qe humben kursimet e tyre ne keto firma fantazme!

Subashi dhe Arapi po u bejne presion punonjesve qe te hapin portat per depozitimin e mbetjeve dhe jane vene ne veshtiresi!

Punonjesit e inceneratorit kerkojne mbeshtetjen e mediave, per ta bere publik shqetsimin e tyre!

Ne nje koh kur qeveria kalon miljona euro, per pronaret ne kerkim nderkombetar, punonjesit nuk marrin pagat e tyre qe jane therrime para fitimeve qe marrin te korruptuarit e Rames!

SPAK duhet te shpejtoj hetimet dhe te marr nen hetim pergjegjsit kryesor te kesaj afere korruptive, me permasa shume te medha dhe dem te madh ekonomik!

 

Të fundit