Flash News

Ditari i Opozitës

Malkaj nga protesta: Ku është shoqëria civile që merr para nga taksat tona

Malkaj nga protesta: Ku është shoqëria civile që merr para

Aktori Mehdi Malkaj nga protesta e opozitës para bashkisë së Tiranës tha se shoqëria civile e cila paguhet nga taksapaguesit shqiptarë, nuk po reagon për vjedhjet e qeverisë.

Malkaj tha se shoqëria civile është një hajdute që merr para, por nuk e ngre zërin. Aktori shtoi se qeveria e Edi Ramës po zhduk popullin shqiptar.

“Unë kam merak me ca njerëz që quhen shoqëri civile, që marrin para nga Europa dhe nga taksat tona. Shoqëria civile janë hajdute, janë plehra, që vetë flasin e vetë firmosin. Udhëheqësit zhduken, por populli mbetet. Populli rrallohet kur qeveris Rama, se po ikin, por nuk zhduken. Ju si policë po mbroni një hale, po mbroni një plehrë. Çfarë është ky njeri që nuk zbret shkallët dhe të thotë urdhëroni o njerëz. Është turp për këta që mbrojnë qeverinë, që pasi u larguam ne, qeshnin nën vete se ushtruan dhunë”, tha Malkaj.

 

Të fundit