Flash News

Ditari i Opozitës

Mblidhet grupi i dialogut “PS-Rithemelim” për Zgjedhoren, Bylykbashi: Kërkesa jonë, koalicionet me lista të hapura

Mblidhet grupi i dialogut “PS-Rithemelim” për Zgjedhoren,

Është mbledhur në Kuvend grupi i Dialogut mes PS dhe Rithemelimit për të diskutuar mbi çuarjen përpara të Reformës Zgjedhore.

Një prej përfaqësuesve të Rithemelimit, Oerd Bylykbashi tha për mediat në një deklaratë jashtë Kuvendit se kërkesa e tyre kryesore mbetet rikthimi i koalicioneve me lista të hapura, gjë që sipas tij mund të realizojë rotacionin politik.

Mbledhja e grupit të dialogut po bëhet për caktimin e planit të punës për të çuar përpara reformën në Kodin Zgjedhor.

Të fundit