Flash News

Ditari i Opozitës

Mbytja e 14-vjeçarit në Seman, Berisha nxjerr denoncimin: Fajtore kryetarja e bashkisë, i ndërpreu ndihmën ekonomike

Mbytja e 14-vjeçarit në Seman, Berisha nxjerr denoncimin: Fajtore

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka bërë publik një denoncim që ka mbërritur në adresën e tij nga një qytetar. Denoncimi i publikuar në Facebook, lidhet me mbytjen e 14-vjeçarit në lumin e Semanit, teksa ishte duke peshkuar.

Qytetari shprehet se familja e viktimës ishte në kushte të vështira ekonomike, ndaj 14-vjeçari punonte dh gjuante peshk, dhe leket ia jepte nënës për të jetuar.

Në denoncimin e publikuar nga Berisha, qytetari akuzon kryetaren e Bashkisë së Roskovecit Majlinda Bufi si shkaktare për mbytjen e 14-vjeçarit. Sipas qytetarit, kryetarja e bashkisë i ka ndërprerë ndihmën ekonomike familjes së 14-vjeçarit, çka ka detyruar këtë të fundit të peshkojë për të siguruar të ardhura.

Postimi i plotë:

Akuzon kryetaren e Bashkise per mbytjen ne lumë te 14 vjeçarit ne Roskovec.

Ajo i hoqi ndihmen ekonomike.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje

Jam nje banor i fshatit Suk-1 ne bashkine e Roskovecit. Dua te denoncoj kryetaren e bashkise Majlinda Bufi si njeriu qe mbyti djaloshin 14 vjec te Novrus Sakes qe u mvyt ne Lum. Pse e them kete. Familjen e Novruzit te shkret e njojm te gjith ne fshat. Jane hadhexhinj ne kulmit. Skane buk te han. Novrusi vet ka 4 vjet qe ka vdekur. Asnje person nuk kujdes per ata kalamaj. Ca kalamaj kane dhe probleme te tjera. Vetem ky djali qe ishte i sakt punonte ne sera per te ushqyer te tjeret. Leker qe mirrte ia jepte mamas se tij. Shkonte dhe gjuante per peshk per te siguruar nje vakt ushqim. Tani kur kjo familje me 100 hadhe ska buk te haj, Majlinda Bufi si kryetare bashkie i heq ndimen ekonomike. Nga ajo qe Majlinda i hoqi ndihmen ekonomike ky flori djale shkonte ne lum per peshk se nuk ushqeeshin dot. Kjo bashki ka sy ka zemer te mendoj kur i heq ndihmen ekonomike. Prandaj them qe majlinda bufi e mbyti ne lum se eshte katile ne shpirt. Sic vrau ate djalin ne tiran Erjon Velija, ate Ardit Gjoklajn ashtu mbyti ne lum edhe majlinda cuni e Novruzit te shkret. Majlinda eshte kriminele nga shpirti. Qo eshte e verteta. Faleminderit.

Të fundit