Flash News

Ditari i Opozitës

Mediu arrin dakordësinë me Bashën: Kjo marrëveshje i shërben fitores

Mediu arrin dakordësinë me Bashën: Kjo marrëveshje i
Fatmir Mediu

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka dhënë një prononcim për gazetarët, pas takimit me kryedemokratin Lulzim Basha në selinë blu. Mediu bëri me dije se është arritur marrëveshja me Bashën.

“Është konsideruar çdo gjë që është e vlefshme për ta bërë sa më mirë çdo parti dhe çdo kandidat. Do ta shikoni marrëveshjen, e cila përcakton raportet e partive politike. Kjo marrëveshje ka përmbledhur të gjitha marrëdhëniet, që i shërbejnë fitores. Marrëveshja i jep PD-së, si parti lider, që të përcjellë në KQZ kandidatët e partive politike”, tha Mediu.

Sot është afati i fundit i regjistrimit të koalicioneve zgjedhore për zgjedhjet e 25 prillit.

Të fundit