Flash News

Ditari i Opozitës

Mediu kundër hapjes së dosjeve për të përndjekurit: Nuk pranoj hipokrizi

Mediu kundër hapjes së dosjeve për të përndjekurit: Nuk

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu është shprehur kundër hapjes së dosjeve për ish të përndjekurit.

Në një intervistë për Euronews Albania, Mediu tha se është e papranueshme hipokrizia që vjen nga ccdo palë e politikës. Mediu u shpreh se hapja e dosjeve për të përndjekurit është e papranueshme.

“Nuk pranoj hipokrizinë nga çdo palë që të vijë. Ajo që është më e keqja është mungesa e moralit që tallen me përndjekurit politikë. Të hapim dosjet për të përndjekurit politikë jo është e papranueshme, duke ditur historinë dhe kalvarin e tyre, manipulimin që ka bërë sigurimit i shtetit”, u shpreh Mediu.

 

Të fundit