Flash News

Ditari i Opozitës

Meta: Bizneset e vogla dhe të mesme nuk do të paguajnë taksa për shërbime që s’i marrin

Meta: Bizneset e vogla dhe të mesme nuk do të paguajnë taksa

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka zhvilluar këtë të hënë një takim me bizneset e vogla dhe të mesme.

Në një reagim në “Facebook”, Meta shprehet se këto biznese nuk duhet të paguajnë taksa për shërbime që nuk i marrin.

“Bizneset e vogla dhe të mesme nuk duhet dhe nuk do të paguajnë taksa për shërbime që nuk i marrin. Ky ishte mesazhi kryesor që na erdhi nga takimet me gra e vajza sipërmarrëse, që kanë bizneset e tyre në Njësinë nr. 9 në Tiranë. Bashkë me gratë e vajzat punëtore e sipërmarrëse, ne do të fitojmë. Në 14 Maj, Ndryshimi do të bëhet fakt i kryer!”, shkruan Meta.

Po ditën e sotme, Meta në një postim në rrjetet sociale, shprehet i bindur se duke mbështetur gratë, fuqizojmë familjen dhe rrisim fëmijë të lumtur.

Në një foto ku shfaqet krahas kryesueses së listës së PL-së të kandidatëve për këshillin bashkiak të Tiranës në zgjedhjet vendore të 14 majit, Silva Caka, Meta thotë se opozita ka detyrimin t’i përgjigjet sakrificave të grave dhe nënave shqiptare.

“Duke mbështetur gratë fuqizojmë familjen dhe rrisim fëmijë të lumtur! Ne kemi detyrimin t’i përgjigjemi në lartësinë e duhur sakrificave të grave dhe nënave shqiptare. Duke mbështetur gratë, ne fuqizojmë familjen, shoqërinë dhe kombin tonë.

Partia Lirisë, Bashkë Fitojmë. Në Tiranë më 14 maj, ndryshim me çdo çmim”, shkruan Meta në foto-mesazhin e postuar.

Të fundit