Flash News

Ditari i Opozitës

Meta kujton protestën e 2 marsit 2020: Një popull që fle në demokraci, ka rrezik që një ditë të zgjohet në diktaturë

Meta kujton protestën e 2 marsit 2020: Një popull që fle në

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka kujtuar protestën e 2 marsit, të mbajtur 4 vite më parë, kohë kur ishte Presidenti i Republikës së Shqipërisë.

Meta ka ndarë në Facebook një video nga protesta, teksa krahas saj shpreh mirënjohje për qytetarët të cilët u ngritën në protestë 4 vite më parë.

“Një popull që fle në demokraci, ka rrezik që një ditë të zgjohet në diktaturë.

Mirënjohje qindra mijëra qytetarëve, të cilët 4 vite më parë ju përgjigjën thirrjes së Presidentit të Republikës për të mbrojtur Kushtetutën dhe Sovranitetin e tyre!

Mesazhi i rëndësishëm dhe frymëzues i 2 Marsit 2020, jeton fuqishëm në çdo kohë”, shkruan Meta në Facebook.

Të fundit