Flash News

Ditari i Opozitës

Meta thirrje qytetarëve: Vetëm protestat na ndajnë me keqqeverisjes e Edi Ramës

Meta thirrje qytetarëve: Vetëm protestat na ndajnë me

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka bërë thirrje sërish për protesta.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruan se vetëm protestat qytetare do të rivendosin rendin kushtetues dhe ligjshmërinë për t'u ndarë me keqqeverisjes e Edi Ramës.

“Në një shtet të kapur tërësisht nga mafia kush do t'i vendosë përpara përgjegjësisë shkelësit e ligjit, të sigurisë kombëtare dhe të transferimit të të dhënave të qytetarëve te patronazhistët për qëllime shantazhi dhe presioni?

Vetëm protestat qytetare do të rivendosin rendin kushtetues dhe ligjshmërinë për t'u ndarë me dekadën e hajdutërisë dhe keqqeverisjes të Edvin K. Ramës”, shkruan Meta.

Të fundit