Flash News

Ditari i Opozitës

“Mos besoni përrallat me rekurs!”, Bardhi: Dera është e hapur të gjithë demokratët

“Mos besoni përrallat me rekurs!”, Bardhi: Dera është

Partia Demokratike po mban një takim me qytetarë dhe simpatizantë në Përmet në fjalën e tij kreu i grupit parlamentar Gazment Bardhi ka kërkuar bashkimin e PD duke shtuar se e vetmja shpresë që Shqipëria të ecë përpara është opozita dhe PD.

“Më kokën lart kemi disa muaj decizivë përpara për të bërë realitet fitoren e PD në zgjedhjet e ardhshme.
Nëse vi sot dhe them që u mbyll problemi me vendimin PD dhe të mos besojnë përrallat me Rekurs e duhet t’ja shpjegoni ehe demokratëve që nuk na janë bashkuar ende, janë demokratë dhe kanë bërë të njëjtat sakrifica si ju. Dera është e hapur dhe ata e kanë vendin këtu. Bashkë me çdo qytetar të ndershëm, sepse sot e vetmja shpresë që Shqipëria të ecë përpara është opozita dhe PD”, tha ai.

Të fundit