Flash News

Ditari i Opozitës

Ndoka: Ka pasur shantazh nga Rama ndaj PDK, koalicioni me Berishën, më i miri

Ndoka: Ka pasur shantazh nga Rama ndaj PDK, koalicioni me Berishën, më

Kreu i PDK, Nard Ndoka, ka folur lidhur me koalicionin “Bashkë Fitojmë”.

Në një intervistë për Euronews Albania, Ndoka tha se ka pasur një tendencë nga ana e kryeministrit Edi Rama për të penguar opozitën të regjistrohet në zgjedhjet e 14 majit. Sipas Ndokës, Rama ka dashur që zgjedhjet t’i realizojë sipas mënyrës moniste.

“Ajo që ishte pengesa kryesore ishte tendenca e Ramës për të penguar PDK që të regjistrohej në zgjedhje. Rama po tentonte që zgjedhjet t’i realizonte në mënyrë moniste pa opozitën fare. Ky ishte shantazh i drejtpërdrejt nga Rama për PDK. Në kushtet që jemi ishte koalicioni më i mirë i mundshëm”-tha ai.

Kryedemokrati Sali Berisha do të hyjë në zgjedhjet e 14 majit në koalicion me Partinë e Lirisë, PDK dhe PBDNj. Koalicioni ka marrë emrin “Bashkë Fitojmë”. Kandidatët e për kryetarë bashkie do të jenë ata që dolën nga procesi i Primareve.

Të fundit