Ditari i Opozitës

“Ngrohemi me batanije”! Basha: Rama gënjeu për uljen e çmimit të energjisë

“Ngrohemi me batanije”! Basha: Rama gënjeu për uljen e

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një postimi në Facebook, është shprehur se kryeministri Rama i gënjeu qytetarët për uljen e energjisë elektrike.

Basha ka shpërndarë një video ku qytetarë të ndryshëm deklarojnë se çmimi i energjisë është rritur. Krahas videos, Basha shkruan se Rama dështuar dhe për këtë arsye ai duhet të largohet nga qeverisja e vendit.

“Premtoi se do ta ulte çmimin e energjisë për familjarët. Rama gënjeu – ai vetëm i rriti faturat e energjisë për familjet shqiptare! Rama është dështim. Ai duhet të largohet,” shkruan Basha.

 

Ditari politik

Të fundit