Flash News

Ditari i Opozitës

Nikolla nuk i jep fjalën dhe ndërpret seancën, Berisha hyn ‘live’ në FB: Balla i akuzuar për vrasje

Nikolla nuk i jep fjalën dhe ndërpret seancën, Berisha hyn

Seanca plenare ka nisur me debate. Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla nuk i ka dhënë fjalës Sali Berishës dhe ndërpreu seancën.

Kryedemokrati hyri sërish “live” në Facebook për të vazhduar fjalën e tij. Ai pati një paralajmërim për kreun e qeverisë.

“Edi Rama i bindur të jesh se te porti i Marinës do përfundosh vetë dhe s’do dalësh më kurrë prej tij. S’ka burg që të mban ty me këtë që po bën. Ti zonjë që ke qejf t’i ndash deputetët në kategorisë së parë dhe të dytë, kjo është histori turpi dhe vetëm turpi”, tha Berisha.

Ky i fundit hodhi akuza ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, pasi dolën dëshmi, ku dyshohet se ka porositur vrasjen e avokatit Ravik Gura, ish-mbrojtësit ligjor të Ardian Çapjas.

“Shpirti i avokatit Ravik Gurra kërkon drejtësi. Ti je akuzuar për vrasjen e tij. Ne jemi të vendosur të mbrojmë të drejtat tona. Nuk mundet një i akuzuar për vrasje, një njeri i akuzuar se ka porositur vrasjen në Elbasan, të marrë fjalën këtu. Nxirreni jashtë parlamentit, të shkojë në prokurori. Si ju duket akuza se ka porositur vrasjen e Ravik Gurrës?

Shko dhe përballu me prokurorinë. Mos përdor imunitetin. Hera e dytë që akuzohesh për vrasje. Je akuzuar për porositje vrasjesh dhe fshirje përgjimesh dhe bashkë me ty në parlament është shpirti i të ndjerit Ravik Gurra, që të kishte kapur në lidhje me bandat. Kaq ishte përgjigjia ime”, tha Berisha.

 

 

Të fundit