Flash News

Ditari i Opozitës

Nis punën Komisioni Hetimor për të dhënave në TIMS: Nga Rama e Balla kush do të thirren për të dëshmuar

Nis punën Komisioni Hetimor për të dhënave në TIMS: Nga

Ka nisur punën Komisioni Hetimor për rrjedhjen e të dhënave nga TIMS, i cili drejtohet nga deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji. 

Gjatë mbledhjes, Salianji tha se midis emrave që do të thirren për dëshmuar është edhe kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm, Taulant Balla. Shumica e atyre që do të thirren janë drejtues të lartë të Policisë së Shtetit.

Do thirren për të dëshmuar Edi Rama, Taulant Balla, Muhamet Rrumbullaku, Florjan Sulejmani drejtor i AMP, Bledar Çuçi, Gledis Nano, Ardi Veliu, Zef Laska, Neritan Nallbati, Dorjan Tola, Ervin Muça, Ervina Gjana, besjan Tanuzi. Henri Ndoni, Ardit Muça, Elona Goga…

Pyetja e dëshmitarëve brenda datës 5 qershor 2024.’- tha Salianji.

Të fundit