Flash News

Ditari i Opozitës

“Nuk besoj se është e Pfizer”, Tritan Shehu: E di nga ka ardhur vaksina në Shqipëri, hyri në mënyrë ilegale

“Nuk besoj se është e Pfizer”, Tritan Shehu: E di nga ka

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu akuzon qeverinë shqiptare për mënyrën se si kanë hyrë në Shqipëri dozat e para të vaksinave anti-covid.

I ftuar në ‘Open’, Shehu thotë se këtë vaksinë nuk e ka dërguar Pfizer dhe se sipas tij ardhja e tyre është bërë në mënyrë ilegale.

“Rama tha që e ka dërguar një shtet i BE, po asnjë shtet si doli për zot . Unë e di nga ka ardhur, por nuk e them tani, ardhja është ilegale.
Se po ta dërgonte pfizer do e sillte me polici, dhe me një dosje të madhe.
Malli është kontrabandë dhe s’ka dokumente . Malli ka kaluar nga pjesa e Rinasit ku kalojnë pasagjerët”, tha Shehu.

Ditari politik

Të fundit