Flash News

Ditari i Opozitës

“Nuk ika jashtë vendit”, mjeku Alimehmeti: Qëndrova dhe dua të drejtoj Tiranën

“Nuk ika jashtë vendit”, mjeku Alimehmeti: Qëndrova dhe

Kandidati i primareve të PD, Ilir Alimehmeti renditi arsyet pse është përfshirë në garën brenda selisë blu.

I ftuar në emisionin “Opinion” bashkë me 6 kandidatët e tjerë të primareve për Tiranën, Alimehmeti tha se një nga arsyet është edhe që të menaxhojë qytetin, gjë e cila sipas tij ka munguar në vitet e fundit dhe për këtë arsye shprehur sigurinë se do të jetë kandidat i PD në zgjedhjet e 14 majit për Bashkinë e Tiranës.

Për ditë e shikojmë se si shkatërrohet Tirana. Të marr kalamajtë të iki jashtë, ose të bëj këtë që po bëjë të përpiqet të administroj një qytet siç kam bërë në shëndetësi. Sepse nga shëndeti publik në shërbimin publik është i njëjti koncept”,-tha Alimehmeti.

 

Të fundit