Flash News

Ditari i Opozitës

“Nuk kisha mundësi t’i blija librat”, Basha publikon mesazhin prekës të një prindi: Koha për ndryshim

“Nuk kisha mundësi t’i blija librat”, Basha publikon

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar videon e një prindi, i cili tregon se e ka shumë të vështirë të përballojë jetesën, madje as nuk mundet t'i sigurojë librat për shkollën e vajzës.

Në videon e postuar në Facebook, prindi shfaqet bashkë me të bijën e vogël, e cila nuk mban dot lotët, ndërsa Basha thekson se ka ardhur koha të largohet Rama.

“Pas 8 viteve të dështimit të Ramës, pasi kostoja e jetesës është rritur dita-ditës, ka ardhur koha për ndryshim. Rama duhet të largohet, dhe ne do të sjellim një të ardhme më të mirë për Shqipërinë”, thekson Basha.

Ditari politik

Të fundit