Flash News

Ditari i Opozitës

Operacioni për sekuestrimin e ndërtimeve pa leje, Meta: Show i Ramës sa herë ka zgjedhje

Operacioni për sekuestrimin e ndërtimeve pa leje, Meta: Show i

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka komentuar operacionin e nisur nga qeveria për sekuestrimin e kateve pa leje dhe vënien e tyre në shërbim të shtetit.

Duke folur në një intervistë në Report tv, Meta e cilëson aksionin si një show të kryeministrit Rama.

“Sa herë vijnë zgjedhjet bëhen kërcënime për prishje, gjitha ndërtimet që janë lejuar të ndërtohen pa leje nuk janë të rëndësishme, se kur e sheh një kotec në Vlorë, i shikon edhe të gjitha katet në mes të Tiranës, ku ai është gjithë ditës, jemi në kuadrin e një shoë, një shkatërrimi të ligjshmërisë dhe të pengmarrjes së qytetarëve të thjesht që u bëhet e pamundur që të marrin një leje për të rregulluar një dritare”, tha Meta.

 

Të fundit