Flash News

Ditari i Opozitës

Opozita në protestë, Rama në Turqi, Noka: Është një turist shëtitës

Opozita në protestë, Rama në Turqi, Noka: Është

Flamur Noka doli në lidhje me protestën e opozitës e cila pritet të mbahet pas pak orësh para Kryeministrisë.

I ftaur në rubrikën “Opinion” në News24, ai ka deklaruar se opozita do t’i japë një mesazh sot kryeministrit Edi Rama se bashkimi i opozitës do afrojë fundin e tij.

Në lidhje me faktin se ndërsa opozita proteston kryeministri Rama ndodhet për një vizitë në Ankara, oka tha se ai nuk është kryeministër i vendit por një turist shëtitës që e ka pasur Shqipërinë tranzit.

“Sali Berisha drejton PD dhe është i pranishëm në çdo aspekt të jetës sonë politike. Drejton e koordinon çdo aksion politik të PD dhe opozitës. Me gjithë përpjekjet e regjimit për ta izoluar dhe eliminuar politikisht, dita e sotme është një mesazh për regjimin që kjo betejë është e humbur. Beteja për liri nuk fitohet me pranga.

Berisha do të jetë në shesh duke përdorur teknologjinë. Ai sfidon sot regjimin duke u thënë që ky regjim nuk ka mundësi të nënshtrojë demokratët. Sot ata janë bashkë dhe bashkimin e ka udhëhequr Berisha.

Rama në Turqi, fakt që vetëm kryeministër nuk ka qenë gjithë kësaj kohe. Ishte një turist shëtitës. Arsye edhe më e madhe për të rrëzuar McGonigalin shqiptar. E ka pasur Shqipërinë tranzit.

Thirrje policisë dhe gardës të respektojnë protestën si vullnet i popullit, të mos bëhen kamikazë të narkoregjimit.”, tha ai.

Të fundit