Flash News

Ditari i Opozitës

Opozita nuk heq dorë, Këlliçi: Protesta e rradhës më 26 prill

Opozita nuk heq dorë, Këlliçi: Protesta e rradhës më

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Belind Këlliçi me anë të një njoftimi në rrjetet sociale ka lajmëruar se protesta e radhës para bashkisë së Tiranës, do të zhvillohet të premten e ardhshme, 26 prill, ora 11.00.

Në postimin e tij Këlliçi shkruan se opozita nuk do të tërhiqet deri në largimin e kryebashkiakut Erion Veliaj. Sipas Këlliçit, këtë realitet, nuk e meriton asnjë qytetar i Tiranës, pa asnjë dallim politik.

Korrupsioni i Erion Veliajt, djeg çdo ditë ëndërrat e të rinjve dhe shpresën e kryeqytetasve për të jetuar në një metropol Europian. Tirana sot është një qytet i vjedhur, pa teatër, pa galeri, pa bibliotekë, pa cirk, pa mjedise argëtimi dhe edukimi, pa parqe, pa hapësira publike, me shkolla me 2 turne, pa çerdhe, me trafikun më të rënduar në Europë dhe me ajrin më të ndotur në botë.

Ketë realitet, nuk e meriton asnjë qytetar i Tiranës, pa asnjë dallim politik. Ndaj për këto arsye, e shumë të tjera, ftojmë sërish qytetarët e Tiranës, javën tjetër, në protestën e rradhës, e premte, datë 26 prill, ora 11:00, përpara zyrës së pronarit faktik të inceneratorit Tiranë dhe 5D, Erion Veliaj. Ne nuk tërhiqemi pa larguar nga zyra kryebashkiakun dhe kryehajdutin e Tiranës. O sot, o kurrë. 

 

Të fundit