Flash News

Ditari i Opozitës

Paditi Dumën për shpifje, PD i përgjigjet Veliajt: Nuk kemi frikë, po tentojnë të imponojë heshtjen tonë

Paditi Dumën për shpifje, PD i përgjigjet Veliajt: Nuk kemi
Selia e Partisë Demokratike

Partia Demokratike ka reaguar pas padisë për shpifje që kryebashkiaku Erion Veliaj dorëzoi në gjykatë për ish-deputeten Grida Duma.

Përmes një reagimi në Facebook, PD thotë se kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Veliaj janë të frikësuar.

Sipas selisë blu, Rama dhe Veliaj po përpiqen të mbyllin gojën e kujtdo që thotë të vërtetën.

Partia Demokratike thekson se "ne nuk kemi frikë nga asnjë proces gjyqësor që tenton të imponojë heshtjen tonë, pasi jemi këtu vetëm për një qëllim që është interesi publik i shqiptarëve".

Ditari politik

Të fundit