Flash News

Ditari i Opozitës

Paloka ironizon Ramën: Si ja ka dalë ky i sëmuri psiqik të bëhet kryeministër?!

Paloka ironizon Ramën: Si ja ka dalë ky i sëmuri psiqik të

Kryeministri i vendit Edi Rama ka hapur një ekspozitë me piktura në Greqi. Ky rast nuk i ka shpëtuar deputetit demokrat Edi Paloka i cili ka ironizuar kryeministrin Rama.

 Teksa poston një foto të kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis  që shfaqet duke qeshur përballë një pikture të Ramës, Paloka shkruan në “Facebook”:

Micotaqis i mahnitur nga Rama…

Si ja ka dale ky i semuri psiqik te behet kryeminister ?!”

Ekspozita e Ramës përmban piktura të realizuara nga kryeministri gjatë punës së përditshme përfshirë edhe në fleta dokumentesh.

Sipas informacioneve, janë 33 punime të krijuara që prej vitit 2015 dhe 15 punime të vitit 2023. Ekspozita u inaugurua prej ministrit të jashtëm grek Nikos Dendias, po ashtu i pranishëm ishte dhe kryeministri Kyriakos Mitsotakis.

Të fundit