Flash News

Ditari i Opozitës

Paloka mesazh Bashës: Pas 30 vitesh, jam gati që të jem pjesë e kabinetit

Paloka mesazh Bashës: Pas 30 vitesh, jam gati që të jem

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka është shprehur se ndihet i gatshëm për të qenë pjesë e kabinetit të Lulzim Bashës, në rast fitoreje në zgjedhjet qendrore të 25 prillit. Sipas tij, ky është një vendim që i takon kryedemokratit Basha, por ai ndihet i gatshëm pas 30 vitesh karrierë.

“Unë kam zgjedhur vetë që në karrierën time t’i bëjë gjërat ngadalë dhe me hapa. Tashmë pas 30 viteve mund të them se jam i gatshëm që të jem pjesë e kabinetit. Megjithatë këtë e di kryetari Lulzim Basha dhe ai e çmon nëse duhet të jem apo jo”, tha Paloka në emisionin "Dekalog".

Paloka ka qenë pjesë e Kuvendit që prej vitit 2001 deri në vitin 2018 kur Partia Demokrati vendosi të djegë mandatet, por asnjëherë nuk ka qenë pjesë e ekzekutivit. Ai është zgjedhur nga Basha si drejtues politik i PD në Qarkun e Durrësit.

Ditari politik

Të fundit